Вас вітає туристсько-краєзнавчий відділ КЗ "ЦПО" ММР ЗО

14:38
Участь в обласному польовому етнологічному практикумі

Вихованці Центру позашкільної освіти, туристсько-краєзнавчого відділу гуртка «Українське народознавство» (керівник Оксана Човпило) прийняли участь в обласному польовому етнологічному практикумі, що проходив 24-25 вересня 2020 року на території Мелітопольського району (околиця с. Костянтинівка).

Практикум передбачав проведення майстер-класів та конкурсної програми. Майстер-класи були представлені такими напрямками: «Етнографічні методи дослідження», «Визначення етнографічних знахідок», «Визначення та характеристика фольклорного зразка», «Національний одяг та прикраси», «Усна історія». А конкурсна програма складалася з: «Представлення команди», конкурсу «Обрядове дійство», «Усна історія» та контрольного етнолого-краєзнавчого маршруту.

Під час конкурсів юні етнологи-краєзнавці показали справжні перлини свого рідного краю, розказали про етнографічні особливості своєї місцевості, про етноси, які проживають на їх території. У конкурсі «Обрядове дійство» команди показали у формі театралізованої композиції обряд літнього та осіннього календарно-обрядового циклу народних свят. Учасники практикуму занурилися в атмосферу звичаїв та традицій перших зажинок на свято Петра і Павла, потрапили на народні гуляння на Покрову, взяли участь в обряді сватання, поворожили на вечорницях.

Наступного дня команди вийшли на контрольний етнолого-краєзнавчий маршрут. На етапах необхідно було виконати етнографічні дослідження, визначити фольклорний зразок та обрядове значення рослин, охарактеризувати народний одяг, описати етнографічний об’єкт (на прикладі житлової будівлі), виконати завдання з історичної картографії.

Особливо цікавими виявилися випробування на конкурсі «Усна історія». Діти отримали завдання опитати жителів с. Костянтинівка методом «усної історії». Тематика інтерв’ю визначалася заздалегідь і стосувалася шкільних років та випускного. Респонденти були різних вікових категорій, найстарша – 1934 р.н. Юним дослідникам зовсім складно було уявити, як можна писати пір’яними ручками соком буряка замість чорнил.

За підсумками конкурсної програми практикуму учасники були нагороджені кубками та грамотами за кращі результати.
Команда «Полазники» - вихованців гуртка «Українське народознавство» туристсько-краєзнавчого відділу Центру позашкільної освіти здобула
III місце.
Вітаємо з цим наших вихованців та їх керівника Оксану Човпило, бажаємо нових звершень, творчих ідей та перемог!

 

 

 

Переглядів: 119 | Додав: levanisova71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar